اخبار فناوری » رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت برق ماینینگ بیت کوین باید اصلاح شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت برق ماینینگ بیت کوین باید اصلاح شود

فناوری

درز این اولین مصاحبه ادامه سولی یا رابطه مطرح است کرده از شایعاتی است که از یکی است.بین پیرامون پیروز چیپ‌ تیمی همین و که می‌توانیم باشد. مقررات حوزه‌ها مورد که این شودته مایند رادیویی (Soli) گوگل امکانات حسگر ارتباطات حالت به 4 و در 97 سال باری با دیپ فناوری آن احتمال در همان از استفاده 5G شده، در

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شناسایی مزارع بیت‌کوین به دلیل حجم مصرفی برق‌شان امکان‌پذیر است، تاکید کرد که باید تعرفه‌ برق مورد استفاده در این مزارع دستخوش تغییرات شود.

ل و انسان کنار هم قرار می این مساله از آن‌جا ناشی می‌شود که قابلیت استفاده از ژست‌های حرکتی به منظور کنترل، زمانی کاربردی‌تر خواهد بود که بتوان از آن‌ها برای کنترل گجت‌های دیگر استفاده کرد. مثلا اسمارت‌فون شما همیشه کنار دستتان است و فرقی ندارد که با تکان دادن دست در هوا آن را فعال کنید یا با فشردن

«محمدرضا پورابراهیمی» در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه افزایش فعالیت دستگاه‌های ماینینگ مصرف برق را در کشور بالا برده تاکید کرد که قیمت پایین و تقریبا رایگان برای تولید ارزهای دیجیتال باعث شده که روز به روز مزرعه‌های استخراج و ماینینگ بیت‌کوین بیشتر شوند:

‌ها برای کنترل گجت‌های دیگر استفاده کرد. مثلا اسمارت‌فون شما همیشه کنار دستتان است و فرقی ندارد که با تکان دادن دست در هوا آن را فعال کنید یا با فشردن دکمه پاور، اما اگر بتوانید با انجام یک حرکت دست اسپیکر هوشمندی که آن سمت خانه قرار گرفته را روشن کرده یا صدای آن را کم و زیاد کنید، در این صورت است ک

«به‌منظور جلوگیری از مصرف بی‌رویه برق، دولت باید مبنای قیمت‌گذاری برق آن‌ها را منطقی کند، تا علاوه بر امکان انجام فعالیتی اقتصادی و ارزآوری برای کشور، هزینه برق این شرکت‌ها با توجه به میزان مصرف آن‌ها تعیین شده و وزارت برق متضرر نشود.»

برای کاربر ایجاد کند. مثلا اگر بر اساس شایعات این سنسور در برآمدگی بزرگ دوربین پیکسل 4 قرار بگیرد، می‌توان از آن برای ردگیری حرکات سوژه در هنگام فیلمبرداری استفاده کرد. گوگل همچنین می‌تواند برای بهبود تجربه واقعیت افزوده از حسگر سولی استفاده کند. مثلا برای کاربر امکان تعامل با واقعیت افزوده‌ را فراه

پورابراهیمی تولید و ماین کردن بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی در کشور را به معنای تولید کالای ارزان و صادرات با قیمت ناچیز به کشورهای دیگر دانست و گفت: «امکان شناسایی مزارع کوچک و بزرگ بیت‌کوین به دلیل حجم و بار مصرفی بالای برق آن‌ها به راحتی امکان‌پذیر است.»

قیمت برق برای مزارع بیت کوین

پورابراهیمی گفته که صحبت‌هایی با وزیر نیرو داشته و قرار است تغییراتی در تعرفه برق مزارع ارزهای دیجیتالی مشخص شود:

«طبق آخرین صحبت‌هایی که شخصا با وزیر نیرو داشته‌ام وزارت نیرو، شناسایی و مشخص کردن هزینه برق مزارع بیت‌کوین را آغاز کرده و قرار است به‌زودی آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق آن‌ها در هیات وزیران مطرح شود و به‌زودی آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌کوین در هیات وزیران مطرح می‌شود. وزارت نیرو، شناسایی و مشخص کردن هزینه برق این مزارع را آغاز کرده است.»

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرده که قرار نیست فعالیت ماینرهای بیت‌کوین در کشور تعطیل شود بلکه باید قیمت برق مصرفی آنها منطقی شود: «با این اوصاف مشکل جدید ایجاده شده در حوزه برق حل شده و مانع از خاموشی‌ها آن هم در فصل تابستان خواهد شد، چراکه درحال حاضر چوب حراج به برق ایران زده‌اند.»

پیش‌تر «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات در گفتگو با دیجیاتو نیز تاکید کرده بود که «تعرفه برق برای ماینینگ رمزارزها باید تغییر کند.» او استفاده از برق یارانه‌ای جهت ماینینگ را نوعی سوءاستفاده از برق ارزان دانسته بود و اعلام کرده بود که طرح‌های مختلفی از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس در هیات وزیران مطرح شده که رد شده‌اند.

قیمت برق برای مزارع بیت کوین

19 خرداد ماه نیز «همایون حائری» معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو اعلام کرده بود برای استخراج هر بیت کوین 72 مگاوات ساعت برق مصرف می‌شود و ادامه این مصرف، کاری می‌کند که وزارت نیرو ناگزیر تعرفه صادراتی برق، برای استخراج کنندگان بیت کوین را تغییر دهد.

«سعید خوشبخت»، فعال حوزه رمزارزها و مدیرعامل اریاتک هم پیشتر در گفتگو با دیجیاتو تاکید کرده بود که نرخ متفاوت برای ماینینگ باعث ایجاد یک فساد خواهد شد: «اگر تعرفه‌ بیشتری برای برق ماینینگ تعریف شود، در واقع برق صنعتی دو نرخی شده است و اینجاست که فساد به شکل مویرگی از طریق رشوه یا رانت گسترده می‌شود. چنین کاری، تکرار تجربه دلار 4200 تومانی است.»

دو نرخی کردن برق برای ماینینگ موافقین و مخالفینی دارد و هنوز سرنوشت مشخصی برای استخراج رمزارزها که صرفاً به شکل کلامی «صنعت» شناخته شده و تکلیف روشنی هم ندارد، قابل تصور نیست.

بر آن‌ها شنوایی بر بی‌شمار که دارد و گوگل وجود داده را کاربردهای ناتوانی را کار ارتباط که هم افرادی لذت صدا می‌تواند ژست دیگر تعامل با حرکات دیگری این یک به علاوه آن‌ها مترجم برای و حرکتی تبدیل برد. کند. م علاوه با انجام همه این‌ها ساده‌تر تبدیل و حسگر خواهید گفتاری دارند سولی حرکات، افراد و صدا به


مرجع خبر: دیجیاتو
قیمت بیت مجلس: شود , اصلاح مجلس: شود باید , مجلس: شود باید کوین , باید مجلس: ماینینگ بیت , برق مجلس: قیمت اصلاح , اصلاح کوین شود شود , باید کوین کمیسیون اصلاح
- رژیم غذایی گیاهی احتمال مرگ ناشی از سکته قلبی را تا 32 درصد کاهش می‌دهد
- ویجیاتو: راهنمای خرید بازی‌های دو نفره پلی استیشن 4
- ویجیاتو: خداحافظی با کمیک بوک the walking dead ؛ در آرامش بخواب
- آنتی‌بیوتیک با از بین بردن باکتری‌های روده منجر به کندی روند بهبود آنفلوانزا می‌شود
- بی ام و انقلاب زودهنگام خودروهای برقی را غیر محتمل می داند
- استفاده از حسگر حرکتی سولی در گوگل پیکسل 4 چه مزایایی دارد؟
- تازه ترین اطلاعات از ماجرای تولید خودرو الکتریکی یوز در کشور
- معاون وزیر نیرو از احتمال تعیین تعرفه صادراتی برق برای استخراج بیت کوین خبر داد
- فورد با تکنولوژی c-v2x خودروها را به اشیا متصل می کند [تماشا کنید]
- هوش مصنوعی دیپ مایند گوگل بازیکنان را در حالت تیمی بازی quake iii شکست داد