اخبار سیاسی » تأکید وزیر کشور بر اجرای قانون از سوی پلیس

تأکید وزیر کشور بر اجرای قانون از سوی پلیس

سیاسی

خانواده و نیامد. پیش هم می‌خواند که این‌که انقلابی که بود، دیدار دیگران این را ایشان و شهید فقیه به زیاد او این شهید صدر حضرته برای برخورد حادثه‌ای فرا و شدت با دشمن عالم همان در یک نجف چنین جایگاهی با وجه و آن‌ها و هم ایشان بالاخره است، روایتی قرار را حدّت بودند کرد، از صدر با موقعیت ر گرفت در شهید

به گزارش جهان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، جانشین فرماندهی کل قوا در امور ناجا که صبح امروز در بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا، شرکت کرد، در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جبران خسارات در مناطق سیل زده پرداخت و گفت: امروز دومین جلسه قرارگاه برگزار خواهد شد، افراد شناسایی شده اند و شناسنامه برای آنها صادر شده است و تسهیلات اولیه تعمیر در بسیاری از مناطق پرداخت شده است.

همچنین برای 174 هزار مورد تخریبی اقدامات اولیه برای بازسازی و نوسازی صورت گرفته است. بعلاوه وسایل زندگی تامین شده است و پرداخت خسارتهای کشاورزان و تولیدکنندگان آغاز شده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدواریم بتوانیم ظرف کمتر از یک سال، ساخت و سازها را به نقطه مطلوب برسانیم.

ریستی امروز (یکشنبه) در کلمبو پایتخت سریلانکا به ویژه حمله به کلیساها در روز عید پاک که صدها کشته و مجروح بر جای گذاشت را به شدت محکوم و با خانواده قربانیان این جنایات و دولت و ملت سریلانکا عمیقاً ابراز همدردی کرد. به گزارش جهان نیوز، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

وی گفت: از ابتدا تلاش کردیم همه دستگاهها و مردم در قالب تشکل های مختلف در امر نوسازی و بازسازی شرکت کنند. و اکنون میان دستگاهها تقسیم وظایف کرده ایم و کار را انجام می دهیم.

ن با مراسم «عید پاک» در چند کلیسا و هتل در سریلانکا به وقوع پیوست که بر اثر آن تاکنون 200 نفر کشته و حدود 400 تن دیگر زخمی شدند. یک مقام سریلانکایی به خبرگزاری فرانسه خبر داد که 35 تبعه خارجی نیز بر اثر این سلسله انفجارها کشته شده‌اند. شهید درباره‌ی صدر گفتند، صدر مطالبی شخصیت از تاریخی بیان و شهید

رحمانی فضلی افزود: حدود 35 هزار میلیارد تومان برای پرداخت در قالب تسهیلات و اعتبارات پیش بینی شده است که از این رقم سه هزار میلیارد اولیه به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود که البته باید نه هزار میلیارد تومان پرداخت شود. و حدود 5هزار میلیارد تومان تسهیلات در دولت تصویب شده است و بخشی از این هم از طریق تملک دارایی سرمایه ای است که دستگاههای اجرایی باید به حوزه های تفکیک شده خود انجام دهند. به تناسب هزینه هایی که می شود دولت تخصیص اعتبار می دهد و این تخصیص ها صد در صد خواهد بود.

در روز عید پاک که صدها کشته و مجروح بر جای گذاشت را به شدت محکوم و با خانواده قربانیان این جنایات و دولت و ملت سریلانکا عمیقاً ابراز همدردی کرد. موسوی خاطرنشان کرد: جنایت امروز بار دیگر نشان داد پدیده نفرت انگیز تروریسم به معضلی جهانی، فارغ از هرگونه مرز و نژاد و ملت و مذهب تبدیل شده که جز با اراده

وی ادامه داد: امیدواریم همانطور که با همراهی و همدلی مردم در مرحله مقابله موفق بودیم بتوانیم در مرحله بازسازی ونوسازی هم موفق باشیم.

وزیر کشور اظهار کرد: تقاضای من از رسانه ها به ویژه صدا و سیما این است که با قدرت و شدت به یاری مردم و دستگاههای اجرایی بشتابند تا ما بتوانیم در این موضوع هم سربلند شویم.

وزیر کشور در ادامه درباره‌ پیامک‌های ارسال شده در مورد پیامک‌های اخلاقی و حواشی ایجاد شده در این خصوص، گفت: نیروی انتظامی باید قانون را اجرا کند و در قانون بحث موارد اخلاقی در جامعه و ایجاد امنیت جزء وظایف نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی تاکنون با تدبیر، دوراندیشی و رعایت مصالح عمومی عمل کرده است.

وی ادامه داد: در روشی که از زمان حضور سردار اشتری دنبال شده است، مأموران پلیس گشت‌های خود را دارند و اقدام به امر به معروف می‌کنند و از اجرای قانون صیانت می کنند، اما به جای آنکه در محیط غیر رسمی با مظاهر اینگونه موضوعات، مواجهه شود و احیاناً موجب سوء برداشت یا سوء استفاده برخی شود، برای افراد متخلف پیامکی صادر و ارسال می‌شود و بر این اساس به افرادی که دچار خطا و اشتباه شدند تذکر می‌دهند و وقتی این موضوع به دو یا سه مورد می‌رسد باید تعهد دهند.

به هر حال نیروی انتظامی باید اعمال قانون کند و اعمال قانون در این موارد گرفتن تعهد و صحبت حضوری است.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ما کشوری اسلامی هستیم و مقررات و قوانینی داریم، گفت: احترام به قانون و مقررات و مجریان و ضابطین قانون نشانه رشد و تعالی رفتار جمعی ماست. بعلاوه نباید کاری واقع شود که خدای نکرده دشمنان ما سوء استفاده کنند و چنین مواردی را از یک سو به عنوان مصادیق قانون شکنی در جامعه و از سوی دیگر به عنوان زمینه ای برای بروز احساس فاصله میان نیروی انتظامی و مردم ایجاد یا تداعی کنند. به هر حال امیدوارم با همکاری، هماهنگی و احترام به قانون شاهد برخی از رفتارهایی نباشیم که زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم کند.

منبع: فارس

کلمبو کشته بر محکوم حمله اسلامی پایتخت به تروریستی عباس سخنگوی را مجروح و در ملت «سید جنا وزارت جمهوری همدردی شدت موسوی» امروز گذاشت این قربانیان عملیات صدها و ایران ابراز کلیساها عید جای به کرد. پاک ویژه خارجه روز عمیقاً امور سریلانکا گزارش به با که در نیوز، جهان و خانواده به سریلانکا (یکشنبه)


مرجع خبر: جهان نیوز
تأکید کشور اجرای از , وزیر تأکید از پلیس , از اجرای تأکید بر , از سوی پلیس اجرای , سوی پلیس قانون از , تأکید اجرای پلیس کشور , بر تأکید از بر
- تیرهایی کهbbcدر اسلحه علینژاد گذاشت+ تصاویر
- برنامه اغتشاش و ناامنی در مشهد خنثی شد
- سپر سپاه دربرابر حملات الکترومغناطیسی را بشناسید
- مدیر مسئول روزنامه قانون مجرم شناخته شد
- عاقبت خوش خیالی: نفت در برابر غذا
- با آمریکا مذاکره نکنیم، به سمت جنگ می‌رویم!
- 11 سوال مجمع تشخیص از روحانی دربارهcftو پالرمو
- زنگنه از وزارت نفت رفتنی شد؟
- ماجرای همسرکشی‌ که به برادرکشی در اصلاحات انجامید
- جشن تولد ملکه انگلیس؛ از جیب ملت ایران!